KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12611224

nr 1261 1224

Serafin Serna

(1895-1985), Filippinerna

Pastell, Igorottpojke Filippinerna. Signerad, daterad "Manila 56". Motivet: 50x39 cm

Serafin Serna, filippinsk bildkonstnär född 1895, död 1985.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 17 juni 2019
kl 19:14:01

Serafin Serna

Läs mer om Serafin Serna