KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12611224
nr 1261 1224
Serafin Serna
(1895-1985), Filippinerna
Pastell, Igorottpojke Filippinerna. Signerad, daterad "Manila 56". Motivet: 50x39 cm
Serafin Serna, filippinsk bildkonstnär född 1895, död 1985.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 17 juni 2019
kl 19:14:01
500 kr
300 kr
350 kr
Serafin Serna
Läs mer om Serafin Serna